Real Madrid sikrer 3 viktige poeng i ligakampen mot et B-preget Atheltic Club.
Los Blancos var nødt til å vinne for å holde tritt i kampen om ligatittelen. De møtte et B-preget Athletic-lag, som bare tre dager tidligere sikret seg avansement til semifinalen i Europaligaen – i motsetning til Real Madrid, som røk ut mot Arsenal i Champions League.
Første omgang ble en rolig affære, dominert av Real Madrid i banespillet. Athletic Club lå kompakt og lyktes godt med å tvinge Madrid-spillerne ut på kantene. De fleste sjansene kom dermed via innlegg, men det samme problemet som har preget flere av kampene i det siste, viste seg igjen: Ingen spillere var i boksen.
Omgangen fløt ut uten store hendelser, og dommeren blåste til pause et par sekunder før klokken tikket 45:00.
I andre omgang skjedde det mer på fire minutter enn i hele første. Først forsøkte Vinícius Jr. og Camavinga å kombinere seg gjennom forsvaret på venstresiden, men pasningen fra Vinícius ble for svak. Ballen ble klarert rett i beina på Rodrygo, som prøvde å curle den i høyrehjørnet. Ballen snittet stolpen og gikk ut.
Kort tid etter fikk Camavinga en stor mulighet, da han kom nesten alene med keeper, men han skjøt over mål. Det var tydelig at Ancelotti hadde brukt noen sterke ord i pausen, for Real Madrid åpnet andre omgang med langt mer intensitet.
Før det var spilt 60 minutter, gjorde Ancelotti et offensivt bytte og satte inn Endrick for Ceballos. Like etter, i det 60. minutt, fikk Vinícius ballen ute på venstrekanten og slo et nydelig utsides-innlegg mot Bellingham, som traff ballen godt med hodet, men Unai Simón reddet mesterlig. På påfølgende cornere var det igjen Bellingham som kom høyest, men headingen gikk rett utenfor venstre stolpe.
Madrid fortsatte å dominere med ballen i beina, men slet med å bryte ned den kompakte midtbanen til Athletic. Upresise pasninger i tredjebanehalvdel gjorde det vanskelig å utnytte momentumet.
Da klokken passerte 70 minutter, hadde Real Madrid registrert 11 skudd. Det 12. skuddet kom etter at Vinícius serverte ballen til Bellingham like utenfor 5-meteren, men Athletic-forsvaret kastet seg foran og blokkerte avslutningen.
I det 75. minutt så det endelig ut til at Real Madrid hadde fått uttelling. Brahim Díaz ble felt, men reiste seg raskt og trillet ballen til Valverde, som slo et innlegg inn i feltet. Ved første øyekast så det ut som Endrick stusset ballen, men den traff hodet til en Athletic-spiller og spratt ut på motsatt side, der Vinícius plukket den opp, dro seg innover og plasserte ballen forbi Unai Simón. Gleden ble kortvarig, da målet ble annullert for offside på Endrick i situasjonen før avslutningen.
Senere fikk Bellingham nok en gyllen mulighet til å sende Madrid i føringen. Han tok ned ballen med brystet inne i seksmeteren, men klarte ikke å holde avslutningen nede og skjøt over.
Så, i det 92. minutt, kom endelig uttellingen. Federico Valverde fikk ballen inne i 16-meteren og klinte til på volley, en herlig avslutning som suste forbi Simón og inn i mål. Real Madrid tok en fortjent ledelse.
I kampens siste minutter forsøkte Athletic å presse frem en utligning, men klarte aldri å true Courtois. Dermed tok Real Madrid tre viktige poeng og holder drømmen om ligagull i live.
Spillervurderinger:
Courtois (6): Fikk en rolig kamp sammenlignet med onsdagen. Reddet det ene skuddet Athletic produserte i løpet av 90 minutter.
Valverde (8BB): For en kamp av Valverde i dag, som virkelig viser at han vil holde Real Madrid i kampen om ligatittelen. Han skyter og skyter, og får endelig uttelling med en nydelig volley. Stor kamp av Valverde i dag.
Rüdiger (6): Gjør jobben som er nødvendig og var mindre aktiv i å vise seg frem med ermene. God kamp av Rüdiger.
Asensio (6): Blir satt mer på prøve, men gjør en utmerket jobb med å klarere ballen når det trengs. Holder seg rolig i farlige situasjoner, men pådrar seg et gult kort for en takling som kunne vært unngått.
Camavinga (7): Viser hva en back skal gjøre i viktige kamper som dette. Forsvarer seg godt og er veldig aktiv i angrepsspillet. Kombinerer godt med Vini i dag og kommer selv til en stor mulighet som han skyter over.
Modric (6): Har noen herlige pasninger og sprer ballen fra side til side, men gjør også noen småfeil som er uvanlig for en spiller som Modric.
Ceballos (5): Det er tydelig at Ceballos har vært ute med skade i to måneder. Sliter med å kontrollere kampen slik vi har sett han gjøre før, og pasningsspillet sitter ikke helt i dag.
Tchouaméni (6): Er et godt anker når Madrid blir kontret på. Har noen viktige involveringer og viser at han kan når han vil.
Bellingham (7): For en kamp av engelskmannen i dag. Han løper og løper, og kommer til enormt mange sjanser, men får dessverre ikke uttelling for noen av dem.
Rodrygo (6): Er involvert i mye av spillet, men har en tendens til å bevege seg mot venstrekanten, noe som hemmer både ham og Vini. Det blir bedre når han går tilbake til høyreving.
Vini (6): På lik linje med sin landsmann mangler det ofte i siste touchen. De siste kampene har Vini vært en skygge av seg selv, og det er kun tidvis i kampen at han virkelig våkner til. Får nesten uttelling for mål, men blir hindret av offside på Endrick.
Innbyttere:
Endrick (5): Får en god halvtime i dag, men ser til tider ukomfortabel ut med tanke på posisjonering og ballspill. Sliter med å utrette så mye mot et lag som ligger så lavt.
Güler (N/A): For kort tid til vurdering.
Brahim (N/A): For kort tid til vurdering.
Awesome https://is.gd/tpjNyL
Savner kamprapporten fra kvartfinalen i CL mellom RM og Arsenal. Endelig hadde RM en spillende midtbane og fikk 661 pasninger med 91% pasningspresisjon, mens de mot Arsenal hadde kun 431 pasninger med 86% presisjon. Merkelig at ikke Luca Modric og Dani Ceballos startet mot Arsenal for å prøve å kontrollere kampen, og spille fram nok sjanser. Ceballos er ikke helt fit, men han bidrar likevel. Åpenbart at RM også har problemer med å score mål om dagen, og det skyldes nok for lav kreativitet i midtbaneleddet/backene, og at angrepsspillerne er i en bunnfase. I går manglet jo Mbappe, og da er det tydelig at det blir mindre farligheter. Skuffende at Vinicius har falt så mye i kvalitet. Blir spennende å se finalen mot Barcelona, og da må Ancelotti stille med det beste laget noe han ikke gjorde mot Arsenal.
Good https://is.gd/tpjNyL
Your post is fantastic, and I appreciate it. The data you supplied was both practical and simple to grasp. Your ability to simplify otherwise difficult ideas is much appreciated. Anyone interested in learning more about this subject would benefit greatly from reading this.
Good https://is.gd/tpjNyL
Awesome https://is.gd/tpjNyL
Very good https://is.gd/tpjNyL
Awesome https://shorturl.at/2breu
Awesome https://shorturl.at/2breu
Good https://lc.cx/xjXBQT
Awesome https://lc.cx/xjXBQT
Awesome https://is.gd/N1ikS2
Good https://is.gd/N1ikS2
Good https://is.gd/N1ikS2